Policjanci z Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu oraz Komisariat Policji w Chełmku prowadzą postępowania w sprawie kolejnych oszustw internetowych, w wyniku których mieszkańcy naszego powiatu stracili łącznie ponad 100 tysięcy złotych.
Ofiarą oszusta działającego metodą „na inwestycje” padł 74-letni mieszkaniec gminy Chełmek. Mężczyzna, zachęcony reklamą platformy inwestycyjnej znalezioną w Internecie, skontaktował się z rzekomym doradcą finansowym. Oszust zdobył jego zaufanie i przekonał seniora do przelania 100 000 złotych na wskazane konto.
Do kolejnego oszustwa doszło w Oświęcimiu. 25-letnia mieszkanka miasta wystawiła depilator na popularnym portalu ogłoszeniowym. Osoba podająca się za kupującego przesłała kobiecie link do „odbioru płatności”. Po zalogowaniu się i zatwierdzeniu operacji z konta kobiety zniknęło 2000 złotych.
Policjanci apelują o ostrożność:
❗ Nie inwestuj pieniędzy przez przypadkowe reklamy w Internecie
❗ Nie klikaj w linki przesyłane przez nieznane osoby
❗ Nigdy nie podawaj loginów, haseł i danych do bankowości internetowej
❗ Każdą podejrzaną sytuację konsultuj bezpośrednio ze swoim bankiem
Pamiętajcie — oszuści wykorzystują pośpiech, emocje i brak ostrożności. Udostępnijcie ten post ku przestrodze swoim bliskim, szczególnie seniorom.
