Policjanci z Komisariat Policji w Kętach prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padł 49-letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna podczas rozmowy telefonicznej uwierzył fałszywemu „pracownikowi banku” i stracił niemal 20 000 złotych.
Do zdarzenia doszło w sobotę (9 maja 2026 roku). Na telefon pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Oszust poinformował, że konto bankowe 49-latka zostało przejęte przez hakerów, a jego oszczędności są zagrożone. Dodał również, że sprawą zajmuje się już Policja i polecił pilnie przelać pieniądze na „bezpieczne konto”.
Mieszkaniec Kęt uwierzył rozmówcy i wykonał przelew w kwocie 19 950 złotych. Dopiero później zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.
Policjanci przypominają:
❗ Bank nigdy nie prosi o przelewanie pieniędzy na inne konto
❗ Jeśli ktoś informuje telefonicznie o zagrożonym koncie — natychmiast się rozłącz
❗ Samodzielnie skontaktuj się z infolinią swojego banku lub udaj się do placówki
❗ Nie działaj pod presją czasu i emocji
Udostępnijcie ten post swoim bliskim. Wiedza i ostrożność to najlepsza ochrona przed oszustami.
