Złapano złodzieja, podejrzanego o dwukrotnie włamanie się do restauracji w Oświęcimiu.

Złapano złodzieja, podejrzanego o dwukrotnie włamanie się do restauracji w Oświęcimiu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o dwukrotne włamanie się do tej samej restauracji. Rabuś od razu trafił do zakładu karnego, gdzie czekało już na niego miejsce za wcześniej dokonane przestępstwa.

W połowie stycznia br. policjanci pionu operacyjnego, zaczęli rozpracowywać włamywacza, który w przeciągu kilkunastu dni dwukrotnie włamał się do tej samej, oświęcimskiej restauracji. Za każdym razem sprawca dostawał się na teren restauracji , a następnie z kasy kradł po kilka tysięcy złotych i znikał. Funkcjonariusze, prowadząc ustalenia i analizując wnikliwie każdy zabezpieczony  dowód, szybko wpadli na trop 32 – letniego mieszkańca Oświęcimia i wszczęli jego poszukiwania.

W dniu 15 lutego br. policjanci ustalili, że podejrzany przebywa w jednym z mieszkań na terenie Oświęcimia.  W związku z tym obstawili możliwe drogi ucieczki, a następnie zapukali do drzwi mieszkania. Tak jak podejrzewali funkcjonariusze, mężczyzna zamiast otworzyć drzwi, próbował uciec przez okno. Wpadł jednak prosto w ręce policjantów, zabezpieczających tę nietypową drogę wyjścia z mieszkania.

Podejrzany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów postawiono mu dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. W związku z faktem, iż zatrzymany dopuścił się wcześniej kilku innych przestępstw kryminalnych, za popełnienie których sąd orzekł wobec niego karę pozbawienia wolności, 32 – latek wprost z policyjnego aresztu trafił do jednego z zakładów karnych.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Oświęcim