Trudne warunki na drogach powiatu. Doszło do kilku kolizji. ZDJĘCIA!

Trudne warunki na drogach powiatu. Doszło do kilku kolizji. ZDJĘCIA!

W dniu dzisiejszym(10.01.)na drogach naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście żadna z osób podróżujących pojazdami nie została poszkodowana.


W dniu 10 stycznia 2019 o godzinie 08.15 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach 20 – letnia mieszkanka Gminy Kety kierując samochodem marki Seat Ibiza chcąc uniknąć uderzenia w poprzedzający ją samochód zjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia kierująca nie doznała żadnych obrażeń ciała.

Na miejscu działania prowadziły zastępy z OSP Bulowice, OSP Kęty, JRG Oświęcim i JRG Andrychów.

Fot. Michał


9:50 w Łękach na ul.Piastowskiej (DW948) – naczepa samochodu ciężarowego wjechała do przydrożnego rowu. Ruch odbywał się wahadłowo.

Fot. Bartek


Przed godz 13 w Brzeszczach na ul.Borowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego pojazdu, który uderzył w drzewo.

Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Bór. Druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do neutralizacji płynów po kolizyjnych.

Fot. Mateusz Korzec


Po godzinie 15 w Oświęcimiu na ul. Orląt Lwowskich, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Poza samochodami nikt nie odniósł obrażeń.

Na miejscu działania prowadził patrol WRD KPP Oświęcim. Sprawca został ukarany mandatem.

Fot. Bartek


O godzinie 15:30 na trasie Polanka Wielka – Głębowice doszło do zdarzenia drogowe z udziałem samochodu ciężarowego oraz autokaru.

Na miejscu działania prowadził patrol WRD KPP Oświęcim.


Policjanci ponownie przypominają kierowcom, aby uniknąć tego rodzaju zdarzeń drogowych należy dostosować prędkość do warunków panujących na drogach i zachować większy odstęp od poprzedzającego pojazdu.