Tragedia w Zatorze. Strażacy nieśli pomoc swojemu koledze – członkowi OSP Zator. FOTO!

Tragedia w Zatorze. Strażacy nieśli pomoc swojemu koledze – członkowi OSP Zator. FOTO!

To miał być zwykły sobotni poranek dla strażaków z OSP Zator. O godzinie 10:53 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja o mężczyźnie, który leży w potoku.

Otrzymaliśmy zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobie, która leży w potoku w Zatorze przy ul.Kolejowej. Na miejsce zadysponowaliśmy zastęp z OSP Zator i JRG Oświęcim – powiedział nam st.asp. Piotr Dudek z KP PSP Oświęcim.

Druhowie z Zatora zostali zaalarmowani o 10:55. Do akcji wyruszył zastęp GCBARt Volvo z sześcioma ratownikami. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, policjanci poinformowali strażaków, że mężczyzna nie daje oznak życia.

Wtedy do ochotników dotarło, że mężczyzna, któremu przyjechali udzielać pomocy to ich 50-letni kolega, mający za sobą setki akcji, w których niósł pomoc innym osobom.

Niestety wskutek nieszczęśliwego zdarzenia druha Tadeusza nie udało się uratować. W Ochotniczej Straży Pożarnej w Zatorze służył blisko  35 lat. W tym czasie został odznaczony wieloma wyróżnieniami i odznaczeniami.