Szybka akcja policjantów zapobiegła tragedii nad rzeką.

Szybka akcja policjantów zapobiegła tragedii nad rzeką.

Policjanci ratowali dwóch wyziębionych, pijanych mężczyzn, który zimą postanowili wykąpać się w rzece

Noworoczne popołudnie mogło zakończyć się tragicznie dla dwóch młodych mieszkańców Oświęcimia, gdyż na miejsce alkoholowego spotkania wybrali oni brzeg rzeki. Szybko okazało się, że alkohol  i woda to niebezpieczne połączenie również i zimą.  Tylko dzięki błyskawicznie podjętej przez policjantów interwencji, wychłodzeni mężczyźni w porę zostali odnalezieni.

W poniedziałek,  tuż przed godziną 17.00, oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od nietrzeźwego mężczyzny, który twierdził, że razem z kolegą wskoczył do rzeki Soły w Grojcu. Po wyjściu z wody obaj leżą na brzegu i nie są w stanie się poruszać.

Informację natychmiast przekazano służbom ratunkowym, a na miejsce niezwłocznie zostały wysłane dwa patrole. Funkcjonariusze zaczęli  przeczesywać brzeg rzeki. W trakcie penetracji nadrzecznych zarośli, pomimo zapadającego już zmroku, policjanci szybko odnaleźli dwóch nietrzeźwych, przemoczonych i wychłodzonych mężczyzn.  Byli to 18 – letni oraz 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyźni nie byli w stanie samodzielnie się poruszać,  więc policjanci przenieśli ich po grząskim terenie, aż do karetki, która z uwagi na ukształtowanie terenu, znajdowała się około kilometra od miejsca odnalezienia imprezowiczów.  Obaj mężczyźni zostali oddani pod opiekę ratowników medycznych, ich życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.