Potrącenia rowerzystów w Zatorze i Bobrku.

Potrącenia rowerzystów w Zatorze i Bobrku.

W dniu 10 kwietnia 2018 na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch potrąceń rowerzystów.

O godzinie 16.30 w Zatorze na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Kasztanową mieszkaniec Gminy Zator, kierując samochodem marki Opel, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej na rowerze mieszkance Smolic , w wyniku czego doszło do potrącenia. Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielił reporter naszego portalu a następnie poszkodowaną zajęli się Ratownicy Medyczni z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Rowerzystka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała i nie wymagała hospitalizacji, w związku z tym kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi.

O godzinie 16.50 w Bobrku na skrzyżowaniu ulic Nadwiślańskiej i Długiej doszło do podobnej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci mieszkanka Oświęcimia,  kierując samochodem marki Peugeot nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego potrąciła  jadącego na rowerze mieszkańca Bobrka. Rowerzysta nie doznał obrażeń ciała, w związku z tym kierująca została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Mając na względzie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjanci przypominają kierowcom, że za kierownicą należy zachować szczególną  uwagę i rozsądek, tak aby móc w porę  i umiejętnie, zareagować, gdy na jedni pojawi się pieszy czy rowerzysta.