Poranne zdarzenia drogowe w powiecie oświęcimskim

Poranne zdarzenia drogowe w powiecie oświęcimskim

Babice. Kolizja drogowa
W dniu 2 października 2018 o godzinie 05.20 w Babicach na ulicy Śląskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 53 – letni mieszkaniec Smolic, kierując samochodem marki Skoda, zbyt późno zaczął manewr hamowania na mokrej nawierzchni,  w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego go samochodu marki BMW, którym kierował mieszkaniec Mucharza.

Kęty. Kolizja drogowa
W dniu 2 października 2018 o godzinie 6.20 w Kętach na ulicy Kęckie Góry Północne doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci  25 – letni mieszkaniec Gminy Kęty, kierując samochdem marki Opel Astra zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu, a następnie uderzył w betonowy mostek. W wyniku zdarzenia kierowca nie doznał żadnych obrażeń ciała.

W tym przypadku skończyło się jedynie na uszkodzeniu pojazdu. Należy jednak wziąć pod uwagę,fakt iż ta kolizja mogła zakończyć się zderzeniem z innym pojazdem.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z OSP Kęty.

Policjanci przypominają, że za kierownicą najważniejszy jest zdrowy rozsądek.  Jeśli kierowca zdaje sobie sprawę, z tego, że jest przemęczony, powinien przerwać jazdę i choć chwilę odpocząć. Kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego konsekwencje będą o wiele poważniejsze , niż nieznaczne wydłużenie czasu jazdy.