Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla- w tle rodzinna awantura Co stało się w jednym z domów w Jawiszowicach? FOTO

Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla- w tle rodzinna awantura Co stało się w jednym z domów w Jawiszowicach? FOTO

Wczoraj ok godziny 19:27 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wpłynęło zgłoszenie o czujce tlenku węgla, która załączyła się w jednym z budynków mieszkalnych w Jawiszowicach przy ul.Bielskiej, a dodatkowo w budynku występuje zadymienie spowodowane spalanym plastikiem przez sąsiada, który jest …. bratem zgłaszającego.

Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oświęcimiu, zadysponował na miejsce zastęp z OSP Jawiszowice, który miał za zadanie sprawdzić pomieszczenia pod kątem występowania gazów niebezpiecznych.

Druhowie z miejscowej OSP, sprawdzili cały budynek detektorem wielogazowym, który wykazał że normy stężenia nie są przekroczone.

W trakcie prowadzonych działań, zgłaszająca zaczęła uskarżać się na ból i zawroty głowy. Strażacy udzielili 34- letniej mieszkance Jawiszowic Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana została przebadana przez ratowników medycznych z oświęcimskiego pogotowia, nie wymagała hospitalizacji – powiedział nam Dawid Burzacki, Kierujący Działaniami Ratowniczymi.

Na miejscu interweniował patrol policji, który miał na celu zażegnanie konfliktu wśród domowników i pouczeniu ich o odpowiedzialnościach karnych.