Niebezpiecznie na drogach naszego powiatu w sobotnie popołudnie. FOTO!

Niebezpiecznie na drogach naszego powiatu w sobotnie popołudnie. FOTO!

Trzy zdarzenia drogowe, siedem uszkodzonych pojazdów i sześć poszkodowanych osób – tak wyglądała popołudnie na drogach naszego powiatu.


W sobotę ok godziny 13:15 w Kętach na ul.Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Kęty, patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W wyniku zdarzenia, poszkodowana została jedna osoba. Dokładne okoliczności ustala KP Kęty. Na ul.Sienkiewicza występowały utrudnienia w ruchu podczas prowadzonych działań.

Foto: Bolek


Około godz.14 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Łękach na granicy z Osiekiem, gdzie zderzyły się trzy samochody.

Na miejsce zadysponowałem dwa zastępy z OSP Bielany oraz zastęp z JRG Oświęcim. Na miejscu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów – powiedział nam st.asp.Paweł Stokłosa, Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oświęcimiu.

Ulica Piastowska w Łękach (DW948) była przez moment zablokowana, następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

Osoby poszkodowane zostały opatrzone przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu interweniował patrol Policji.

Foto: Michał – www.oswiecim112.pl. OSP Bielany


Po godzinie 16 w Polance Wielkiej na ul.Kasztanowej doszło do kolizji drogowej.

Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oświęcimiu, zadysponował na miejsce zastęp z OSP Polanka Wielka.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została 7-letnia dziewczynka, której Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy udzielili druhowie z Polanki Wielkiej a następnie przekazali ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Ruch na ul.Kasztanowej odbywał  się wahadłowo. Przyczyny zdarzenia ustala KPP Oświęcim.