Nastolatek wjechał pod samochód, w międzyczasie w Oświęcimiu lądował śmigłowiec LPR. FOTO!

Nastolatek wjechał pod samochód, w międzyczasie w Oświęcimiu lądował śmigłowiec LPR. FOTO!

Przed godziną 18 w Oświęcimiu na ul.Dąbrowskiego, doszło do potrącenia 14-letniego rowerzysty, który wjechał na rowerze na przejście dla pieszych przed mostem ,,Piastowskim”.

Na miejsce wypadku wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany nastolatek trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Oświęcimiu, a następnie na oddział chirurgii dziecięcej.

Jak wstępnie ustalili policjanci mieszkaniec Chełmka, kierujący samochodem marki Renault potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych  na rowerze 14-letniego mieszkańca Oświęcimia – powiedziała nam asp.sztab. Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim

W chwili, gdy chłopiec trafił na szpitalny oddział ratunkowy, kilkadziesiąt metrów dalej lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 6 z bazy w podkrakowskich Balicach. Załoga ,,latającej karetki” zabrała na swój pokład pacjenta, który stracił przytomność w jednej z oświęcimskich przychodni podczas dializy. Pacjenta przekazał Specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego z Oświęcimia. Śmigłowiec przetransportował poszkodowanego do jednego z krakowskich szpitali.

Reportaż: Jacek – www.oswiecim112.pl, Fotografia Ratownicza Jacek K.