Kronika Policyjna 11-13.01.2019r.

Kronika Policyjna 11-13.01.2019r.

Powiat oświęcimski. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców

W dniu12 stycznia 2019 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt o godzinie 08.00 zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Astra. Za kierownicą samochodu siedział 23 – letni mieszkaniec Gminy Kęty od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało  0,94 promila alkoholu.

O godzinie 08.10 w Oświęcimiu na ulicy Legionów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki   Fiat Punto za którego kierownicą siedział 68 – letni mieszkaniec  Gminy Brzeszcze. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało  1,40 promila alkoholu.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

Bielany. Kolizja drogowa

W nocy z 13/14 stycznia 2019 o godzinie 23.40 w Bielanach  na ulicy Kęckiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 32 – letnia mieszkanka województwa mazowieckiego kierując samochodem marki Skoda straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała  na przeciwległy pas, a następnie do rowu

W wyniku zdarzenia kobieta nie doznała obrażeń ciała.

 

Brzeszcze. Policjanci zatrzymali kierowcę bez prawa jazdy

W nocy z 11/12 stycznia 2019 o godzinie 1:10 w Brzeszczach na ulicy 1 Maja policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Honda Civic,  za którego kierownicą siedział 22 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu cofnięte.

 

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.