Kronika Policyjna 10.01.2018 r.

Kronika Policyjna 10.01.2018 r.

Kęty.  Oświęcimianka cierpiąca na zaniki pamięci, w porę trafiła pod opiekę rodziny
W dniu 10 stycznia 2018  policjanci interweniowali w sprawie seniorki, która opuściła swoje miejsce zamieszkania i nie potrafiła  do niego wrócić. Z pomocą przyszła osoba postronna.

Wczoraj tuż po godzinie 16.00 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, interweniowali w związku ze zgłoszeniem  mieszkańca Inwałdu, który na chodniku przy ulicy Sienkiewicza w Kętach,  zauważył zdezorientowaną starszą kobietę. Nie potrafiła ona podać adresu swojego miejsca zamieszkania. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i przejęli seniorkę, a następnie ustalili, że jest to 81 – letnia mieszkanka Oświęcimia. Następnie przewieźli ją do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę córce.

Duże podziękowania należą się mieszkańcowi Inwałdu, który zainteresował się losem starszej pani. Jego prawidłowa reakcja spowodowała, iż starsza pani w porę trafiła do rodziny, a ponadto nie było potrzeby uruchamiania procedury poszukiwawczej.

Harmęże. Nietrzeźwy rowerzysta z zakazem

W dniu 10 stycznia 2018 w Harmężach, podczas patrolu na ulicy Borowskiego tuż przed godziną 7.00, policjanci zauważyli nietrzeźwego rowerzystę. W związku z tym przystąpili do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że   60 – letni mieszkaniec Harmęż  wsiadł na rower mając w organizmie 1,13 promila alkoholu oraz posiadając sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

 

Oświęcim. Kierowca z cofniętymi uprawnieniami

W dniu 10 stycznia 2018 o godzinie 18.00 podczas patrolu na terenie  Osiedla Chemików  na ulicy Chemików policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki BMW. W trakcie czynności okazało się , że kierujący pojazdem 38 – letni mieszkaniec Zaborza  posiada cofnięte uprawnienia o kierowania.

Źródło: KPP Oświęcim