Kontrole w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, skutecznie eliminują kierowców, stwarzających zagrożenie na drodze

Kontrole w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, skutecznie eliminują kierowców, stwarzających zagrożenie na drodze

W ramach realizacji akcji  pn. „Bezpieczna droga do szkoły” od 3 września 2018 policjanci i strażnicy miejscy pełnią służbę przy szkołach podstawowych, zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych, kiedy uczniowie opuszczają teren placówki edukacyjnej.  

W ramach takiej właśnie służby w piątkowy poranek policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolujący teren Przeciszowa na ulicy Kolonia do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę samochodu marki Fiat Ulysse, który na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał z prędkością 92 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział  38 – letni mieszkaniec powiatu toruńskiego.  W związku z przekroczeniem prędkości o 52 km/h policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie za popełnione wykroczenie.

Tego samego dnia, lecz tuż po godzinie 14.00 na terenie Zaborza na ulicy Porębskiej policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda. Za kierownicą auta siedział 32 – letni mieszkaniec Osieka, od którego funkcjonariusze poczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Policjanci zapewniają, że w dalszym ciągu będą skutecznie działać na rzecz bezpieczeństwa  w ruchu drogowym i eliminować kierowców,  którzy temu bezpieczeństwu zagrażają.