Jedna osoba nie żyje a jedna została ranna. Podsumowanie akcji ,,ZNICZ 2018″

Jedna osoba nie żyje a jedna została ranna. Podsumowanie akcji ,,ZNICZ 2018″

W trakcie trwania akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła(31.10.Oświęcim ul.Zatorska DK44) i jedna została ranna(02.11. Bobrek ul.Krakowska).

Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 19 zgłoszonych kolizjach drogowych.

O wypadku śmiertelnym pisaliśmy w artykule: http://oswiecim112.pl/powazny-wypadek-na-dk44-w-oswiecimiu-zdjecia/

Do drugiego wypadku drogowego doszło w Bobrku: http://oswiecim112.pl/dwa-zdarzenia-drogowe-w-gminie-chelmek-zdjecia/

Podczas kontroli drogowych policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 13 uczestników, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazło się 6 nietrzeźwych kierowców samochodów, 5  nietrzeźwych rowerzystów, 1 kierowca samochodu będący w  stanie po użyciu alkoholu oraz 1 rowerzysta, który kierował w stanie po użyciu alkoholu.

Akcja  „Znicz” już za nami, ale policjanci w dalszym ciągu apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków drogowych, a także  zwracać uwagę  na pieszych. Pieszym przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych, co w znaczny sposób podniesie ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również do rodziców, aby sprawdzali czy ich dzieci posiadają elementy odblaskowe i czy noszą je w odpowiedni sposób.